Palangos kultūros centro etnografei Zitai Baniulaitytei ir kultūrinės veiklos vadybininkei Monikai Jarulytei 2015 m. kilo idėja sukurti dokumentinį filmą apie Šventosios miestelio senuosius gyventojus, kilusius iš Latvijos dar vadinamus kuršininkais.
Filmo kūrybiniai darbai įpusėjo antroje 2015 m. pusėje ir pasibaigė 2016 m. balandžio mėnesį. Kūrybinę komandą sudarė jauni kino profesionalai, entuziastai, savanoriai, VšĮ „Kakava“ atstovai. Filmo režisierius – Ernestas Samsonas, prodiuseriai – Viktorija Jonkutė, Monika Jarulytė, Ieva Kuzmaitė, Simonas Naudžius.
Filmas jausmingai ir originaliai pasakoja apie pajūrio miestelį Šventąją ir jame įsikūrusią nykstančią Lietuvos Latvių bendruomenę. Kaip teigia kūrėjai, tai mažai kam bežinoma šios buvusios žvejų gyvenvietės istorijos dalis, liudijama paskutiniųjų senosios kartos kuršių palikuonių lūpomis. Taip pat verta paminėti, kad Šventoji kaip ir Palanga iki 1921 m. priklausė Latvijai, todėl šiame miestelyje išliko daug latviškos kultūros pėdsakų.
Filmo veikėjai – Šventosios gyventojai, miestelio svečiai, kuršių draugijos nariai. Kuršių kultūros draugiją 1992 metais įkūrė Šventojoje ir aplink Šventąją gyvenantys kuršių palikuonys, latviai ir jiems prijaučiantys. Tuomet ją sudarė daugiau nei 70 narių. Draugijos pirmininku buvo išrinktas Mikelis Balčius.
Daugiausia darbų nuveikta per pirmuosius penkerius gyvavimo metus – paminėtos visos kalendorinės etnokultūrinės šventės, kartu su Vilniaus bei Klaipėdos universitetų ir Liepojos pedagoginės akademijos dėstytojais bei studentais surengtos penkios etnografinės ekspedicijos.
Šiuo metu draugijos veikla apsiriboja bendrais renginiais kartu su Šventosios seniūnijos bendruomene ir Rucavos seniūnijoje veikiančiomis kultūrinėmis draugijomis.
Filmas „Vėjų žemė“ apkeliavo daugelį Lietuvos ir Latvijos miestų, festivalių, kino teatrų. Filmas vyksta lietuvių ir latvių kalba, gali būti rodomas su lietuviškais, latviškais arba angliškais subtitrais.
Filmo trukmė – 51 min.
Projektą parėmė Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.