Lietuviškų filmų vasarą Šventojoje

Šventoji jau penktą vasarą šiltais penktadienio vakarais kviečia į filmų seansus po atviru dangumi

Šiemet „Filmų vasaros“ repertuare net devyni puikūs lietuviški filmai. Seansus pradėsime nuo išskirtinės režisierės Marijos Kavtaradze dramos „Išgyventi vasarą“. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma.

Palangos kultūros centras šiemet Šventojoje organizuoja ne vieną puikų renginį ar teminį festivalį, tad „Filmų vasaros“ projekto filmai darniai įsilieja ir papildo ir festivalių veiklas. Liepos 10-13 dienomis Šventosios gyventojus ir svečius stebins Gatvės teatrų festivalis, kurį pradės prancūzų vedamos teatro improvizacijos. Į kultūrinius lietuvių ir prancūzų skirtumus galėsite įsigilinti ir režisierės Austėjos Urbaitės dramoje „Per arti“.  Filme pasakojama apie prancūzų porą, kuri įsivaikina broliuką ir sesutę iš Lietuvos, o prisitaikyti prie naujos aplinkos vaikams padeda laikinai kartu apsigyvenusi lietuvė vertėja Gabrielė. Dar po savaitės Šventoji pakvies į retro festivalį „La Mer“. Retro energija pulsuojanti ir dokumentika „Kernagis“. Šį režisieriaus Andriaus Lekavičiaus filmą galėsite stebėti liepos 19 d.

Rugpjūtį Šventojoje pradėsime nuotaikinga Jūros ir žvejų švente. Šventės pradžią vainikuos Aurimo Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“. Kaip ir Šventosios žvejys, filmo herojus pasineria į vienatvę ir euforiją, skausmą ir džiaugsmą, nerimą ir viltį prisijaukinti jūros stichiją ir plaukti vienyje su ja. Rugpjūčio 23 d. visoje Lietuvoje minėsime Baltijos kelią. Šventojoje šią dieną bus rodomi du istoriniai filmai – dokumentika „Baltijos kelias“ ir istorinė drama „Skrydis per Atlantą“.

Repertuare taip pat išvysite rež. J.Krisiūno „Širdys“, rež. R.Baniono „Vaikai iš Amerikos viešbučio, rež. A.Zalanskaitės „Bučiuoju, Juozas“. Visi senieji filmai restauruoti, suskaitmeninti ir pritaikyti šiuolaikiniams ekranams.

Seansai nemokami. Esant lietui filmai nebus rodomi.