SAVAITGALĮ PALANGOJE XIX-ĄJĮ KARTĄ SKAMBĖS LYGIŲ BALSŲ CHORŲ ŠVENTĖ

2023-06-07

SAVAITGALĮ PALANGOJE XIX-ĄJĮ KARTĄ SKAMBĖS LYGIŲ BALSŲ CHORŲ ŠVENTĖ

Birželio 10-11 dienomis Palangoje devynioliktą kartą skambės dainos apie jūrą ir meilę Lietuvai.
Tai Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ ir Jūros šaulių vyrų choro vadovo Rimgaudo Juozapavičiaus inicijuota chorų šventė „Su jūra dainuok“. Šventė vėl sukvietė chorus iš įvairių Lietuvos miestų – Kauno, Linkuvos, Jurbarko, Gargždų bei Jonavos.

Šiais metais chorų šventėje pirmą kartą skambės ir legendinės lietuvių autorių dainos, kurias dainavo mūsų senoliai ir kurios toliau skamba kiekvieno iš mūsų svarbiausiose šventėse. Tai – Tomo Leiburo ir Jono Strielkūno ,,Giminių daina, Jaroslavo Cechanovičiaus ir Dalios Teišerskytės daina ,,Jūros  dugne”, bei kitos. Visi kviečiami švęsti ir džiugiai dainuoti kartu su daugiau nei 150 dainininkų iš įvairių Lietuvos kampelių.

Devyniolika metų besitęsianti chorų draugystė

Nuo pat pirmos chorų šventės Palangoje ištikimai dalyvauja Kauno rajono moterų choras „Žaisa“, vadovė Laimutė Dzedaravičienė, Gargždų kultūros centro ansamblis “Elegija”, vadovaujamas Kristinos Katauskienės. Jungtinį chorą šiemet sudarys moterų chorai ir ansambliai „Indraja“, „Kanklės“, „Žaisa“, „Mūša“, „Lelija“, „Elegija“, „Guoba“, „Guboja“ bei vyrų chorai „Sakalas“, „Aidas“, „Jūros šauliai“. Jungtiniam chorui pritars maestro Saulius Šiaučiulis kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais.

Sveikinsime jūrą ir jungsimės į šventinę eiseną

Chorų šventė Palangoje prasidės birželio 10 d. 14 val. kurhauzo terasoje. Čia turėsime galimybę išgirsti visų atskirų chorų prisistatymus. Su dainomis pasveikinę jūrą 17.30 val. jungsimės į dainingą šventinę eiseną nuo Jūratės ir Kastyčio skvero iki kurhauzo. Čia 18 val. laukia iškilmingas jungtinis lygių balsų chorų koncertas „Su jūra dainuok“.
Birželio 11 d. šventės dalyviai netikėtais pasirodymais stebins džiaugsmo kiemuose. Nuo 10 iki 11 val. nepraleiskite progos pasigrožėti chorų pasirodymais Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, miesto skveruose bei aikštėse.

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija