Joninių paslaptys ir šėlsmas su grupe „Rondo” Šventojoje

Joninių šventė Šventojoje yra daugiau negu Joninės. Ypatingą šventės aurą sukuria pajūrio gamta, nuostabus metų laikas ir čia apsilankę žmonės.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia į gražiausią vasaros šventę „Vasaros saulėgrįža – Joninės Šventojoje 2023”, kuri vyks birželio 22-25 dienomis.

„Ugnis, vanduo ir papartis bus esminiai šios šventės elementai. Mūsų programoje bus daug ritualinių dalykų. Pinsime vainikus iš žolynų ir iš ąžuolo šakelių. Kiekvienas šventės dalyvis, jeigu tik norės, bus pamokytas pinti vainikus. Pastebėjome, kad vis daugiau žmonių nori išmokti augalų pynimo paslapčių, nes tai jiems patinka. Gražūs gėlių vainikėliai ant galvos kuria šventinę atmosferą“, – sako Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė Vita Petrauskienė.

Be jokios abejonės, Jonai bus pagerbti išskirtinai. Palangos kultūros ir jaunimo folkloro ansamblis „Mėguva“ vainikus Jonams pins dainuodamas ir muzikuodamas. Kaip ir kasmet, Jonai bus registruojami. Praėjusiais metais užsiregistravo arti šimto Jonų ir Janinų. Ir jaunų, ir vyresnių. Labai smagi šventės kulminacija, kai scenoje apdovanojami ir pagerbiami Jonai bei Janinos. Išskirtinė šventės tradicija, kuri yra labai laukiama.

Vienas nuostabiausių šventės akcentų – Joninių misterija „Gamtos stichijos“, kuri prasidės birželio 23 d. 23 val. vienoje gražiausių vietų – prie Šventosios žiočių, kur upė susilieja su Baltijos jūra. Laiko patikrinta vieta. Laukia įspūdingas ugnies ir muzikos derinys, kurį žmonės galės stebėti patogiai ratu susėdę ant smėlio kopų. Ansambliai „Bočiai“ ir „Banguolis“, pasidabinę tautiniais rūbais, plukdys vainikėlius nuo Šventosios upės žiočių į jūrą. Jaukus ir mielas simbolinis šventės akcentas. Ugnis, vanduo, žaluma, pajūrio gamta kurs užburiančią šventinę nuotaiką, pasakojo V. Petrauskienė.

Labai laukiama ir populiari yra šventės mugė, kurioje pagrindinė vieta yra suteikiama įvairiems amatams ir tradiciniam paveldui. Visus mugės svečius pasitiks puošnūs Joninių vartai, vedantys į Jūros gatvę, kur ir įsikurs mugės prekeiviai. Visa Jūros alėja bus pasidabinusi žaluma, dainomis ir gera nuotaika.

Birželio 24 d. nuo 10 val. iki 12 val. Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos stadione vyks Joninių 3×3 krepšinio turnyras. O nuo 12 val. iki 16 val. „Shark slide“ terasoje bus surengtos išprotėjusios Paplūdimio dūzgės su Jovanni ir DJ Tommie.

19 val., prieš pagrindinį šventės koncertą, pėsčiųjų aikštėje, Topolių g. 4, bus surengtas tradicinis Jonų ir Janinų pasveikinimas. O šventės linksmiausias akordas – šėlionės su muzikos grupe „Rondo“ toje pačioje vietoje prasidės 20 val. Išsamią Joninių Šventojoje programą galite rasti https://www.palangoskultura.lt/renginys/jonines-sventojoje-2023/

Gyvename vasaros ritmu, o vasara – nuotykių metas. Joninės Šventojoje jums gali tapti įsimintiniausiu šios vasaros nuotykiu. Jums tereikia čia atvykti ir mėgautis smagia švente.