VASARIO 16-OJI PALANGOJE – „TĄ GARBĘ GAVOME UŽGIMĘ“

Istorinę vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palangoje iškelkime Lietuvos Trispalvę ir junkimės į vieningą šventę kartu su visa miesto bendruomene.

Garbę būti laisviems daugelis mūsų jau gavome gimę. 1918 metais vasario 16 d. pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, skelbiantis apie demokratinę valstybę su sostine Vilniumi, kuri nutraukia bet kokius buvusius valstybinius ryšius su kitomis tautomis. Vasario 16-osios Aktas tapo tautos valstybingumo, jos tęstinumo ir vienybės simboliu. Esame dėkingi savo Lietuvos žmonėms, kurie palaikė ir prisidėjo prie Akto įgyvendinimo, nepaisant draudimų platino dokumentą spaudoje, būrėsi į įvairias draugijas bei neprarado tikėjimo laisvos valstybės ateitimi.

Minint šią iškilią šventę, vasario 16 d. 12 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv, Mišios už Lietuvą su Palangos kameriniu choru. Šventojoje Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje šv. Mišios bus aukojamos 16 val.

14 val. prie Palangos kurhauzo šventėje „Ta garbę gavome užgimę“, dainas ir šokius dovanos Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai. Šventės jungtimi simboliškai taps Jurgio Zauerveino-Girėno eilėraščio „Lietuvninkai mes esam gimę“ žodžiai, atspindintys to meto lietuvių dvasią ir ryžtą. Švęsime kartu su „Grubiuoju“ teatru, Jūros šaulių vyrų choru, moterų vokaliniu ansambliu „Guboja“, folkloro ansambliu „Mėguva“, pagyvenusių liaudiškų šokių ansambliu „Bočiai“, vyresniųjų liaudiškų šokių grupe „Banguolis“, Palangos kameriniu choru. Kviečiame visus į vieningą šventę, džiaugtis laisve ir tikėjimu, kad bendromis jėgomis ir toliau kuriame valstybę, kurioje gera gyventi.