Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”

2022-09-14

Savaitgalį kurortą nuspalvins tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”

 

Palangoje savaitgalį šokio judesy mirgės įvairių pasaulio tautų rūbai – rugsėjo 16-18 dienomis kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“.

 

Iš Lietuvos ir užsienio

Kurortui dar nespėjus apsivilkti rudeninio rūbo, jį šį savaitgalį tautinio kostiumo raštais išmargins jau šeštą kartą vyksiantis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Šiemet festivalis skleidžia žinią – šokis vienija tautas, tad į kurortą sugužės lietuvių tautinių šokių kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių.

Šventinę nuotaiką Palangoje skleis folkloro kolektyvai „Gintaras“ (Hamburgas, Vokietija), „Seina“ (Seina, Lenkija), “Madara“ (Ryga, Latvija), „Ringis“ (Prienai),“Gaja“ (Naujoji Akmenė),  „Rytagonė“ (Naujoji Akmenė), „Minija“ (Gargždai), „Varūna“ (Jonava), „Rosalinda“ (Klaipėda), „Gumerdance“ (Klaipėda), „Okata“ (Darbėnai), „Aguonėlė“ (Birštonas), „Jievaras“ (Birštonas), „Vijūnas“ (Elektrėnai), „Džiugas“ (Telšiai), „Grija“ (Vilnius), „Vilnis“ (Vilnius), „Jūrė“ (Palanga), „Bočiai“ (Palanga) ir „Banguolis“ (Palanga).

 

Šurmuliuos kermošius

Jau penktadienį miesto centre, Vytauto gatvėje išsirikiuos prekybininkų palapinės – 10 val. prasidės ir visą savaitgalį čia šurmuliuos kermošius. Dalyvauti jame užsiregistravo per šimtas dalyvių ir Lietuvos ir Latvijos, tad palangiškiai ir kurorto svečiai, ieškantys gėrybių savo namams ar lauktuvių,  tikrai turės iš ko pasirinkti.

Kermošiuje bus galima įsigyti tautodailės dirbinių, pasirengti artėjančiai žiemai, įsigyjant gaminių iš kailių ar vilnos, ūkininkaujančius neabejotinai sudomins sodinukai, besidominčius sveikatinimu – įvairios žolelės. Gero skonio mėgėjai taip pat turės iš ko pasirinkti – kulinarini paveldo meistrai siūlys gardžių saldumynų, mėsos gaminių, bitininkų produkcijos ir kt.

 

Muzika – visą dieną

Šeštadienį, pagrindinę festivalio „Palangos miestely“ dieną, miestą papuoš šventinė dalyvių eisena, lydima Sedos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ – 12.45 val. pajudėję iš Nepriklausomybės aikštės, festivalio dalyviai nužygiuos iki Kurhauzo, ir čia 13 val. bendru šokiu Grafų Tiškevičių alėjoje prasidės festivalio atidarymas. Šis pasirodymas bus išties įspūdingas, kadangi šokio sūkuryje vienu metu suksis net keturi šimtai šokėjų iš Lietuvos ir užsienio.

Visą dieną šeštadienį kurorto viešosiose erdvėse skambės liaudiška muzika. Festivalio dalyvių pasirodymai vyks Nepriklausomybės aikštėje, ties Kurhauzu bei centrinėje miesto aikštėje. Čia galėsite išvysti ne tik lietuvių liaudies šokius, bet ir ispanų, latvių, totorių tradicinius šokius, kuriuos pristatys Lietuvos tautinių mažumų atstovai.

Šeštadienio vakarą dar labiau praskaidrins nemokamas šventinis Vytauto Šiškausko koncertas, kuris terasoje ties Kurhauzu prasidės 18.30 val.

Festivalio „Palangos miestely“ sumanytoja, organizatorė Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių kolektyvų „Banguolis“ ir „Bočiai“ vadovė Janina Serapinienė džiaugiasi, jog šokis yra universali kalba, todėl šis festivalis – šventė visiems. „Palangos miestely“ dalyvauja kolektyvai nuo vaikų amžiaus iki senjorų, taip pat tautinių mažumų kolektyvai reprezentuoja savo šalių liaudies šokių tradicijas, kurias puoselėja gyvendami Lietuvoje. „Norime parodyti mūsų gražų kurortinį miestą, o Palangos gyventojams ir svečiams suteikti džiaugsmo pristatant lietuvių ir įvairių tautų liaudies šokius bei liaudies tautinius kostiumus. Linkiu, kad visi apsilankę Palangoje šį savaitgalį atrastų šokio malonumą ir pasisemtų puikios nuotaikos“, – teigia J. Serapinienė.

 

 

PROGRAMA

6-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis “Palangos miestely 2022”

 

Rugsėjo 16 – 18 d.

10–20 val. – kermošius „Palangos miestely“. Vytauto gatvė.

 

Rugsėjo 17 d.

12.45 val. – festivalio atidarymas. Šventinė eisena nuo Nepriklausomybės aikštės iki Grafų Tiškevičių alėjos.

13 val. – bendras visų dalyvių šokis Grafų Tiškevičių al. 1.

14–18 val. – festivalio dalyvių pasirodymai Nepriklausomybės aikštėje, Grafų Tiškevičių al. 1, Palangos centrinėje aikštėje.

18.30 val. – šventinis Vytauto Šiškausko koncertas ties Kurhauzu (Grafų Tiškevičių al. 1).

 

[envira-gallery id=”7397″]