Rugpjūčio 7-13 dienomis Palangoje – Jaunimo savaitės renginiai

2022-08-05

Jau šį savaitgalį ir visą ateinančią savaitę Palangoje šurmuliuos jaunimas – rugpjūčio 7-13 dienomis kurorte vyks spalvingi Jaunimo savaitės renginiai. Dalyvauti juose kviečiami visi norintys jaunuoliai – tiek vietos gyventojai, tiek ir miesto svečiai.

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorės Lauros Janušienės, Jaunimo savaitė, Palangoje rengiama jau penktą vasarą, skirta Palangos jaunuoliams ir kurorto svečiams. „Šiais renginiais siekiame ne tik reprezentuoti Palangos miestą ir jauniems žmonėms siūlomas veiklas, tačiau ir paminėti Tarptautinę jaunimo dieną, kurią švenčiame rugpjūčio 12 d. Juk tik vieną dieną švęsti Palangoje nėra teisingas pasirinkimas“, – šypsojosi L. Janušienė.

Renginių ciklu šiais metais tęsiama 14-29 m. jaunimui svarbių temų analizė bei diskusijos jomis. Ne atsitiktiniai ir Jaunimo savaitės šūkis – „Kas tu?“. „Kiekviena Jaunimo savaitės diena yra skirta parodyti, kokie įvairūs esame. Džiaugiamės, kad prie Jaunimo savaitės renginių noriai prisijungia Visuomenės sveikatos biuro specialistai, Palangos sporto centro, Botanikos parko darbuotojai, ekstremalaus sporto varžybų „Karramba“ organizatoriai ir kiti. Visi drauge jaunuoliams galime pasiūlyti daugiau ir įvairesnių veiklų“, – pabrėžė pašnekovė.

Jaunimo savaitė startuoja sekmadienį 14 val. prie Palangos kurorto muziejaus – 17 val. čia vyks jaunimo paplūdimio tinklinio ir 3×3 krepšinio mėgėjų varžybos. Šios sporto šakos pasirinktos ne atsitiktinai – vasarą daug laiko praleidžiama lauke, o tinklinis ir krepšinis populiarus ne tik tarp jaunimo. Registracija į turnyrus, kuriuose laukiami 14-29 metų amžiaus jaunuoliai, vyksta iki rugpjūčio 5 d., penktadienio, vakaro. Registracija po vieną arba komandomis – el. paštu palangosjaunimas@gmail.com. Organizatoriai žada – laimėtojų laukia geri ir smagūs prizai, tad pasistengti tikrai verta.

Pirmadienį, rugpjūčio 8 d., jaunuoliai kviečiami į jau trečią kartą vyksiantį ypatingų pojūčių padovanosiantį patirtinį žygį „Tylom basom“. „Žygio pradžioje dalyviai keliaus basomis, vėliau nutils ir nebekalbės, ir taip – visą kelią, kuris veda mišku, kopomis ir pajūriu. Grįžę dalyviai pasidalins savo potyriais ir atradimais“, – intrigavo Palangos kultūros ir jaunimo centro Atvirosios jaunimo erdvė „Be stogo“ jaunimo darbuotoja Asta Tiškutė.

Šis žygis kasmet sudomina kelias dešimtis jaunuolių. Ir ne atsitiktinai, kadangi žygeiviai įgyja nekasdienės patirties, turi galimybę į tuos pačius, kasdienius, dalykus pažvelgti kitu kampu.„Kuo ši žygis vilioja jaunuolius? Tai yra nauja patirtis – eini tuo pačiu keliu, bet visiškai kitaip. Labiau pajauti aplinką ir pabuvimą kartu su kitais“, – kalbėjo A. Tiškutė.

„Vau, nuostabu“, „neįtikėtina“, „negalvojau, kad taip bus“ – tokius įspūdžius, pasibaigus žygiui, išsako jaunimas.

Rugpjūčio 9 d., antradienis, bus skirtas Palangos jaunimo svečiams, susitikimams su jais ir bendriems atradimams. Šiais metais Jaunimo savaitės svečių dienoje planuoja dalyvauti per 50 jaunuolių ir su jaunimu dirbančių asmenų iš 13 Lietuvos savivaldybių. Jaunieji Palangos miesto savanoriai svečius ves į ekskursijas Jaunimo keliais bei visi kartu dalinsis gerąja patirtimi, sukaupta įgyvendinant jaunimo politiką savivaldybėje. „Svečių dieną jaunimas kviečia į ekskursijas, tačiau – ne bet kokias. Žinoma, po Palangą galima vaikščioti tradiciniais keliais, bet jaunimo svečiams norisi parodyti, kur eina būtent jaunimas – trumpesniais keliais, prie gatvės piešinių, krepšinio aikštelės. Žodžiu, parodyti, kur renkasi jaunimas, nueiti į jų žinomas vietas“, – sakė jaunimo darbuotoja.

Pirmą kartą, tačiau tikrai ne paskutinį, Jaunimo savaitės Palangoje dalis bus Jaunimo vasaros festivalis „Saulės jūra“. Palangos jaunimo savanoriai ilgą laiką jį planavo, ruošėsi ir įdėjo daug pastangų, kad visam jaunimui (ir ne tik) parodytų, kokios įvairios galimybės laukia Palangoje ir Šventojoje vasaros metu. „Idėja pakviesti jaunimą į netradicines erdves kilo iš vienos frazės – „Visa Palanga – kaip jaunimo vasaros festivalis“. Pamatėme, kiek daug visko vyksta mūsų kurorte: mankštos, festivaliai, filmai ir kt. Norėjome tai atskleisti, parodyti, tačiau vienoje erdvėje visko sutalpinti tiesiog neįmanoma“, – kalbėjo A Tiškutė.

Tad festivalio metu veiks net penkios skirtingos erdvės, siūlančios skirtingas veiklas bei patirtis. „Info ir pasikrovimo erdvėje“ galima bus sužinoti apie visas Jaunimo savaitės veiklas, pasikrauti ne tik jėgų, bet ir telefoną, atsigerti vandens, pasinaudoti bevieliu internetu. „Laisvalaikio erdvėje“ visų norinčių  lauks pramogos ir poilsis. „Kūrybos ir susitikimų erdvėje“ džiugins graffiti ir mozaikų dirbtuvės, muzikiniai pasirodymai, susitikimai su atlikėjais, kūrėjais ir kt. „Pasimatymų erdvė“ jaunuoliams suteiks galimybę pabūti privačiau, atlikti vienas kito pažinimo testą. „Edukacijos erdvė“ Šventojoje – tai ne tik praktiniai užsiėmimai ir mokymai (būgnų edukacija, sapnų gaudyklių užsiėmimas, namų dekoras iš pajūrio radinių, praktinis fotografijos užsiėmimas), tačiau ir kur kas daugiau.

kitą šeštadienį, rugpjūčio 13 d., 10 val. jaunimą į Palangos paplūdimį sukvies ekstremalaus sporto varžybos „Karramba“, kurių metu paplūdimyje ties centrine gelbėjimo stotimi įrengtoje mini rampoje jėgas surems geriausi BMX dviratininkai ir riedlentininkai. „Nesvarbu ar riedi pats, ar tik mėgsti pasigrožėti, kaip tai daro kiti – esi daugiau nei laukiamas. Pažadam rimto veiksmo ant rampos, muzikos, saulės, smėlio ir maudynių“, – įsijungti į šias ekstremalaus sporto varžybas ragina „Karramba“ organizatoriai.

„Išmėginti savo jėgas kviečiami visi norintys BMX dviratininkai ar riedlentininkai, nes varžybos yra draugiškos. Nesvarbu ar atletas yra jaunas, ar vyresnis, svarbiausia – kad jis pradėtų varžybų karjerą ir su kiekvienomis varžybomis įgytų vis daugiau patirties“, – sakė vienas iš „Karrambos“ organizatorių Albertas Martinaitis.

Nenorintys dalyvauti varžybose taip pat nenuobodžiaus – šiemet prie „Karrambos“ prisijungia ir vandens sporto atstovai WINDTRAIN ir JŪRA SPOT, kurie varžybų svečiams suteiks unikalią galimybę, padedant instruktoriui, pažinti ir išbandyti jėgos aitvarų ir irklenčių sporto šakas.

Dalyvavimas „Karramba“ varžybose ir žiūrovams skirtose veiklose – nemokamas. Registruotis į varžybas bus galima varžybų dieną, rugpjūčio 13 d., renginio vietoje, paplūdimyje prie rampos.

Daugiau informacijos apie Jaunimo savaitės renginius galite rasti https://www.facebook.com/events/869345337375655 , taip pat – https://www.facebook.com/PalangosJaunimoErdve bei www.palangosjaunimas.lt/renginiai.