ŠVENTOJOJE ŠURMULIUOS JŪROS IR ŽVEJŲ ŠVENTĖ

2022-07-28

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. Organizatoriai žada – daugybę gerų emocijų patirsite dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, stebėdami vikingų laivų varžybas, klausydamiesi smagaus koncerto ar skanaudami šventojiškių išvirtos žuvienės.

Rugpjūčio 5 d. Jūros gatvėje prasidės „Jūros alėjos mugė“, o nuo pietų 12 val. Šventosios upėje prie Energetiko tiltelio vyks „Vikingų laivų“ treniruotės. Norintys dalyvauti ir išmėginti savo jėgas dar gali spėti užregistruoti savo komandą iki rugpjūčio 3 d. Palangos kultūros ir jaunimo centro puslapyje pkjc.lt „Vikingų laivų“ varžybos yra skirtos ne profesionalams, o mėgėjams.

Rugpjūčio 6 d. 11 val. Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks šv. Mišios už žuvusius jūroje. Nuo 12 iki 17 val. Pėsčiųjų aikštėje (Topolių g. 4) laukia įvairios edukacijos ir mokymai ekologijos tema „Gamta-tai mes“. Dalyvauja specialiosios tarnybos – Palangos gaisrinė ir Palangos policija bei Palangos visuomenės sveikatos centras. Pastarieji mokins suteikti pirmąją pagalbą, kas itin svarbu esant dideliam karščiui, ypač būnant prie jūros. Įvairias veiklas taip pat pristatys „Baltijos jūrų skautų“ komanda, Ignitis grupė (,,Žalioji gamyba”), Palangos atvira jaunimo erdvė „Be Stogo“, Caritas, Lietuvoje apsistojusios ukrainietės ir kt.
Po pietų 14 val. Šventosios upėje vyks linksmiausia šventės atrakcija – „Vikingų laivų“ varžybos. Šventosios upe komandos pasroviui turės įveikti pusės kilometro ilgio trasą – nuo Beždžionių tilto iki vadinamojo „Energetiko“ tiltelio. Nugalėtojai kausis ne tik išbandydami savo jėgas, bet ir dėl ,,Mero taurės“ laimėjimo. Po varžybų alėjos miškelyje (Jūros g. 2) 16 val. visi laukiami šventojiškių žuvienės skanavime.
Vakare nuo 18.30 val. Pėsčiųjų aikštėje laukia nuotaikinga koncertinė programa „Banguojantys ritmai“, kuriame dalyvaus įvairios jaunimo grupės iš kūrybinių vasaros stovyklų pajūryje. Jau kelis metus iš eilės jaunimui suteikiama galimybė pasirodyti per šią šventę. 21 val. pagrindiniame koncerte visus džiugins muzikos grupė Arina ir „Veto Bank“.

Paskutinę šventės dieną rugpjūčio 7, 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje vyks šv. Mišios už žuvusius jūroje, o 12.30 val. prie Šventosios gelbėjimo stoties po kelių metų pertraukos atnaujinant tradiciją bus leidžiami gėlių vainikai pagerbiant ir prisimenant žuvusius jūroje.

Daugiau informacijos apie šį renginį galite rasti mūsų Facebook puslapyje.