Muzikos vakarai kurhauze

Muzikos vakarai kurhauze – nuo rudeniu alsuojančio džiazo iki Kalėdomis kvepiančių muzikinių istorijų

 

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Jau tradiciškai koncertų ciklas rudenį pradedamas džiazo ritmu. Lapkričio antroje pusėje profesionaliosios muzikos gurmanai rinksis į solidžius, akademinės muzikos koncertus. O prieš šventes į kurhauzą kartu su šeima pakviesime jaunuosius klausytojus. Jų lauks nuotaikingas koncertas, kurio metu kviesime tapti kalėdinių pasakų herojais.

„Palangos jūroj“

Spalio 9 d. į kurhauzą sugrįžta „The Schwings Band“ – vintažinio džiazo, svingo bei Naujojo Orleano džiazo stiliaus ansamblis. 2011 m. Vilniuje grupę subūrė žinomas džiazo muzikantas multiinstrumentalistas Remis Rančys. Jis yra ne vieno projekto iniciatorius ir dalyvis. „Mėgstu spalvingas programas, kurių kiekvienas kūrinys skamba kitaip“, – prisipažįsta R. Rančys. Palangoje jie pristatys savo naujausius kūrinius tarp kurių skambės ir netikėta, legendinė D. Dolskio „Palangos jūroj“ versija. Bilietai.

Giedriaus Kuprevičiaus vokaliniai ciklai balsui ir fortepijonui

Lapkričio 19 d. koncerte „Iš niekur dainos“ skambės  du kompozitoriaus ciklai: „Iš niekur dainos“ ir „Aštuoni metafiziniai romanai“ balsui ir fortepijonui. Pirmą ciklą sudaro septynios dainos, kurios dainuojamos pakaitomis rusų ir lietuvių kalbomis. Dainos parašytos pagal Marinos Cvetajevos poezijos rinktinę „Į niekur laiškai“, kurią į lietuvių kalbą išvertė Ramutė Skučaitė (2012, „Santara“). Antras ciklas „Aštuoni metafiziniai romansai“, nors parašytas 1986–1991 metais, išsiskiria šiuolaikiniu skambesiu ir kalba apie amžinuosius būties klausimus. Programą atliks italų pianistas Vincenzo De Martino ir operos dainininkė Gabrielė Kiršaitė (mecosopranas).

Tarptautinis džiazo kūrėjų duetas

Lapkričio 27 d. kurhauze pasirodys virtuoziškas džiazo duetas – saksofonininkas Kęstutis Vaiginis ir suomių pianistas Joonas Haavisto. Programoje skambės jų originalios autorinės kompozicijos, kurioms būdingi moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiškos deriniai. Saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis yra vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais jis atliko savo muziką Lietuvoje, Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šalyse. Joonas Haavisto 2006-aisiais tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamo tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija“ nugalėtoju, vėliau pelnė laurus „Young Nordic Jazz Comets“ (2007)  ir „Jazz Hoeilaart“  (2010) konkursuose, nors fortepijonu skambinti rimtai pradėjo tik 16-kos metų – prieš tai studijavo kontrabosą.

Kalėdomis kvepiančios muzikinės istorijos

Gruodžio 18 d. visus pakvies nuotaikingas teatralizuotas koncertas visai šeimai „Pasakų Kalėdos“. Daugelį pasakų puikiai žinome ar bent esame girdėję. Tačiau ar kada pagalvojote, kad šias istorijas išgirdę kompozitoriai buvo taip apžavėti, kad ėmė ir sukūrė muziką – baletus, miuziklus, kitus sceninius kūrinius. Muzika yra magija, ir tame stebuklingame pasaulyje kalba gyvūnai ir egzistuoja fėjos, gėris nugali blogį, o draugystė – bet kokias kliūtis! Koncerte skambės įvairių baletų fragmentai. Istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė pakvies jus tapti pasakų herojais, o Čiurlionio styginių kvarteto ir pianisčių Simonos Zajančauskaitės ir Emilijos Rožukaitės atliekama muzika leis pasijusti tikroje puotoje.

Bilietus galite įsigyti www.ticketmarket.lt arba Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94).