Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos paminėjimas

Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos paminėjimas

Kviečiame į rudens lygiadienio ir Baltų vienybės paminėjimą Palangoje ir Šventojoje. Pažymėsime gamtos virsmą ir sušoksime baltų vienybės šokį. 2021 m. rugsėjo 18 d. 18 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje pasirodys ansamblis „LAV trio + Art“ su folkdžiazo programa „Ei, auga, auga“. Po koncerto Grafų Tiškevičių alėjoje – „Lygės pašokdinimas“ su PKJC folkloro ansambliu „Mėguva“. O Šventosios centrinėje aikštėje net dvi savaites bus eksponuojama Baltų vienybės dienai skirta paroda „Gyvybės medis. Laiko ženklai“.

Programa
Rugsėjo 18 d. (šeštadienis)
18.00 val. „LAV trio + Art“ su folkdžiazo programa „Ei, auga, auga“
Kurhauzo koncertų salė

19.30 val. „Lygės pašokdinimas“ su PKJC folkloro ansambliu „Mėguva“
Grafų Tiškevičių alėjos aikštė

Rugsėjo 20 d. – spalio 3 d.
Baltų vienybės dienai skirta paroda „Gyvybės medis. Laiko ženklai“
Šventosios aikštė

 

„LAV Trio + Art“ – Loreta Sungailienė (vokalas, tradicinės kanklės), Aistė Bružaitė (koncertinės kanklės), Vytautas Pilibavičius (trombonas, aranžuočių autorius), Artūras Maniušis (perkusija) – populiarina lietuviškas tradicines dainas profesionaliojoje muzikoje. Modernų, įdomų ir patrauklų ansamblio kuriamos ir atliekamos muzikos skambesį lemia neįprastas, iš pirmo žvilgsnio, rodos, nesuderinamų instrumentų – koncertinių kanklių ir trombono – muzikavimas kartu. Dainų kompozicijas apjungia autentišką ir modernesnį folklorinį dainavimą atspindintis balsas, kuris dera prie bendro aksominio sąskambio. Išradingos, charakteringos kūrinių aranžuotės, atskirų atlikėjų improvizacijos bei darnus į vientisą muzikinį audinį susiliejantis jų skambėjimas įkūnija dainą, kuri pasiekia kiekvieno klausytojo širdį – tiek jauno, žingeidaus ieškotojo, tiek subrendusio, išrankaus skonio melomano.

Ansamblio programa – išskirtinai lietuviška ir autentiška, todėl siekiama ją pristatyti profesionaliai ir originaliai, pateikiant ir informacijos apie liaudies dainų įvairovę. Visi ansamblio nariai – savo srities profesionaliai, todėl gali tinkamai reprezentuoti savo atstovaujamus instrumentus, kurių kiekvienas atskirai ir visi kartu atveria plačias skambesio galimybes.

Renginys nemokamas. Dalyvavimas su galimybių pasu. Būtina registracija: https://forms.gle/6x3ZCXfpxiBJg1xX9. Po koncerto (apie 19.30 val.) visi susirinksime Grafų Tiškevičių alėjoje pasišokti kartu su folkloro ansambliu „Mėguva“

Apie „Lygės pašokdinimą“

Rugsėjo 18 d. Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ kviečia palangiškius ir kurorto svečius prie fontano Grafų Tiškevičių alėjoje. „Lygės pašokdinimas“ – tai ne koncertas ir ne parodomieji šokiai, o linksmas šokių vakarėlis grojant puikiems ,,Mėguvos“ muzikantams, kuriame šokti galės visi, nesvarbu – kad ir nemokantys. Taip mes prisidėsime prie akcijos „Visa Baltica šoka”. Šiemet trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – miestuose ir miesteliuose, aikštėse, kiemuose ir salėse, gamtoje ir namie – visi šoksime kartu.

Džiaugdamiesi beveik sugrįžusiu į savo vėžes gyvenimu ir galimybe laisvai išeiti į viešąsias erdves, skelbiame, jog smagi ir turininga akcija „Visa Lietuva šoka“, šį rudenį peraugusi į akciją „Visa „Baltica“ šoka“, vyks rugsėjo 22-ąją (Palangoje rugsėjo 18 d.), Baltų vienybės dieną. Šiais metais, Lietuvai organizuojant Baltijos šalių forumą „BALTICA-Web – 2021“, akcija taps tradicinių šokių švente, vienijančia ne tik Lietuvos, bet visų trijų Baltijos šalių šokėjus.
O ar žinote, kokį bendrą šokį turi visos Baltijos šalys?

Baltų vienybės dienai skirta paroda „Gyvybės medis. Laiko ženklai”

Baltų vienybės minėjimas – tai itin svarbi Lietuvos ir Latvijos valstybėms diena, liudijanti iki šiol trunkantį šių dviejų baltų valstybių vienybės jausmą. Esame mažos tautos, todėl, įkvėpti praeities, turime laikytis drauge šiandieniniame neramiame pasaulyje. Vienybė ir susitelkimas – svarbiausi dalykai mūsų šalims.
Paroda skirta paminėti Baltų vienybės dieną Palangos šimtmečio metais. Baltų vienybės diena (latv. Baltu vienības diena) – tai Lietuvos ir Latvijos atmintina diena, nuo 2000-ųjų minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. Saulės žemėje įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė Kalavijuočių ordiną. Baltų vienybės dieną, rugsėjo 22 d. 18 val. 46 min., Saulė pasiekia rudens lygiadienio tašką.

Parodoje eksponuojami Palangos Stasio Vainiūnio meno mokyklos mokinių darbai atlikti gratažo technika (mokytoja Danguolė Baravykienė). Ir Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokinių darbai atlikti popieriaus pjaustinio ir karpinio technika (mokytoja Daiva Šimkevičienė).

Gyvybės medis – tai augimo, dvasinio tobulėjimo, jėgos ir stabilumo simbolis. Medis byloja apie žmogaus darną su pasauliu, žmogaus gyvenimo, amžinybės ir išminties ryšį.

Todėl ir gyvybės medžio piešinių senojoje kultūroje aptinkame ne vieną. Kiekvienas iš jų akcentuoja vis kitus dalykus, tačiau galime atpažinti bendrus ir kertinius gyvybės medžio aspektus. Tai ašis, jungianti dangų ir žemę, praeitį ir ateitį, o tarp šių dviejų polių visada yra ČIA ir DABAR.

Vaikų darbuose atsispindi mūsų savitumas ir istorija, kuriuos kiekvienas turime branginti ir saugoti. O stabtelėję – prisiminti.