PKJC komanda pradeda rašyti gerųjų patirčių dienoraštį

PKJC komanda pradeda rašyti gerųjų patirčių dienoraštį

 

Savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus.

Kultūrinės veiklos vadybininkę Ernesta Žaromskytė sužavėjo itin ryškios ir spalvingos festivalio dekoracijos: „Visi tie spalvoti keksiukai, saldainiai kelia šypseną ir nukelia į vaikystę.“ Po visą miestą išdėstytos foto sienelės, įvairios instaliacijos pakerėjo palangiškius, o telefono kamera neturėjo kada pailsėti. „Sužavėjo ir pats Marijampolės miestas – labai tvarkingas, išpuoselėtas, ant pastatų daug profesionalaus graffiti meno. Tikrai yra ką pamatyti – pasakojo Ernesta.

Komanda įsiamžino marijampolietės menininkės Ievos Voroneckytės „Veidasienės“ projekte. Poezijos parke esančioje požeminėje perėjoje per penkis metus menininkai Vytenis Jakas ir Ieva Voroneckytė apgyvendino jau per tūkstančius besišypsančių ar susimąsčiusių įvairiaspalvių veidų. Galerija sukurta siekiant suvienyti marijampoliečius ir padaryti požeminę perėją kur kas jaukesnę. Perėjos prieigose, šalia Vytauto Kernagio atminimui skirto paminklo „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, stovintis pianinas masino ne vieną praeivį. Direktorė Vita Petrauskienė instrumentą išbandė nuotaikinga vaikiška dainele „Du gaideliai“. Priėję vaikai, suvalkietišku akcentu jos paprašė: „Tai pagrok mums tetuke!“. „Neliko kitos išeities, teko prisitaikyti prie tokios žavios amžiaus grupės dainorėlių ir prisiminti pirmąją chorvedės profesiją“ – pasakojo direktorė. Taip žavių praeivių choras suskambo požeminės perėjos Veidasienėje.

Direktorė džiaugiasi naujos tradicijos pradžia: „Tikimės, kad aplinkybės bus palankios ir toliau keliausime po Lietuvos kultūros centrus, vieni su kitais  dalindamiesi gerąja patirtimi. Pradžiai pasirinkome gan tolimą maršruto tašką – Marijampolę. Džiaugiamės nuoširdžiu  susitikimu su kultūros centro darbuotojais, ypatingai dėkojame direktorei Rimai Striaušienei ir jos pavaduotojai Gretai Blažei už mums skirtą dėmesį ir laiką. Lauksime marijampoliečių Palangoje.“ Apie Marijampolės kultūrininkus jai antrina ir Ernesta: „Žmonės labai kūrybiški, norintys bendradarbiauti, imlūs. Labai šiltai priėmė.“.

Vadybininkai pasakodami apie susitikimą su Marijampolės kultūros centru negailėjo pagyrų: „Pats kultūros centras labai įspūdingas: daug erdvių, įvairių kolektyvų, prie kultūros puoselėjimo dirba labai daug žmonių.“- įspūdžiais dalijosi kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė. O vadybininkas Tautvydas Lubys pasisėmė naujų idėjų miesto šventėms: „Nemažai įdomių techninių sprendimų prigalvojo marijampoliečiai, kai kuriuos bandysim ir per mūsų renginius įgyvendinti.“

„Išvykos su komanda praturtina, sujungia ir įkvepia naujiems darbams. Pažintis su Marijampole tikrai nustebino.“ – apibendrina Monika.