Gedulo ir Vilties diena Palangoje

Gedulo ir Vilties dieną pagarba tremtinių likimams

Gedulo ir Vilties dieną pagarba tremtinių likimams

Lygiai prieš 80 metų Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG‘o stovyklas. Birželio 14-ą dieną – Gedulo ir vilties dieną – visa Lietuva prisimena tremtyje žuvusius lietuvius. Kviečiame dalyvauti minėjimo renginiuose.

Vidurdienį, kai laikrodžio rodyklės rodys 11.59 val., kad ir kur būtumėme, kad ir ką darytumėme, trumpam sustokime ir tylos minute pagerbkime tautiečius nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Pagarbą taip pat bus galima atiduoti atėjus prie Tremtinių kryžiaus klausant tremtinių vardų ir jų likimų. Garsinė instaliacija „Nepamiršk“ veiks nuo 12 iki 19 valandos.

Vakare, 18 valandą, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia pakvies tikinčius į Šv. Mišias, skirtas Gedulo ir Vilties dienai paminėti. O po jų, kaip ir kasmet, prie Tremtinių kryžiaus pagerbsime Palangos tremtinius. Senosios gimnazijos moksleiviai kartu su Jūros šaulių vyrų choru paruošė programą pilną pagarbos dėkingumo tremtiniams.  Juk jų sunkūs išgyvenimai, milžiniškos stiprybės liudijimas  padėjo pamatus nepriklausomos Lietuvos atkūrimui.

Šio minėjimo gėlė – rugiagėlė, lai būna vilties simbolis. Vilties, kad atsiminant šį skaudų visai lietuvių tautai kančios laikotarpį, niekada neleistume panašiai istorijai pasikartoti.

Gedulo ir Vilties dienos minėjimas Palangoje