Žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga – Šventoji

Žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga – Šventoji

Žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga – Šventoji

Balandžio 5 dieną kviečiame į žygį „Gintaro kelias“ Palanga – Šventoji.

Žygis skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto grąžinimą Lietuvai. Šiemet Palanga mini grąžinimo šimtmetį, todėl šis žygis itin reikšmingas. Žygio diena taip pat išskirtinė. Balandžio 5-oji – Palangos miesto vardo gimtadienis – 1253 m. Palanga pirmą kartą paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Žygis organizuojamas nuo 2011 metų. Kasmet jame dalyvauja iki 500 dalyvių. Dalyvavimas nemokamas. Iš Palangos į Šventąją dalyviai keliauja įvairiais būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Dėl esamos epidemiologinės situacijos šiais metais žmonės keliaus iš įvairių Palangos vietų laisvai pasirinktu laiku. Visą maršrutą žygeivius lydės lentelės su įdomiais faktais apie Palangą (lentelės išdėstytos pajūrio ruože bei palei dviračių taką Šventosios link).  Dalyvius sutiksime Šventosios centrinėje aikštėje nuo 12 val. iki 16 val.

Žygiui bus naudojamos programėlės su GPS sekimo funkcija (Strava, Runkeeper, Nike Run Club, Pacer ir pan.), fiksuojančios kelią. Atvyktus į Šventosios centrinę aikštę ir parodžius savo maršrutą programėlėje, dalyviams bus įteiktos atminimo dovanėlės.